Lawyers In Exile

10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 71 yıl önce kabul edilen İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde yer alan 30 maddenin 24’ü ne yazık ki AKP İktidarı tarafından ihlal edildi ve edilmeye devam edilmektedir.

Devletlerin baskıyla yönetilmesi anlayışına son vermek için hazırlanan ve İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’yle güvence altına alınan temel hak ve özgürlükler AKP İktidarı tarafından ihlal edilmektedir.

Hiçbir devletin İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinde güvence altına alınan temel hak ve özgürlükleri, bireylerin elinden alma hakkı bulunmamaktadır. Ancak, AKP iktidarı tarafından temel hak ve özgürlükler yok edilmektedir.

Türkiye’de AKP iktidarı sözleşmede yer alan temel ve hak özgürlükleri muhalif gördüğü kesimlerin ve bireylerin elinden almayı, bu hakları yok edecek eylemlerde bulunmayı yasal hakkı olarak görmektedir.

Unutmamalıyız ki, insanlığa karşı suçlar sadece bu suçun doğrudan mağdurlarına karşı değil, bütün insanlığa karşı işlenmiştir. İşlenen suçları durdurmak ve suçun failleriyle mücadele etmek de tüm insanlığa düşmektedir.

Haksızlıklara hep birlikte DUR DİYELİM.

LAWYERS IN EXILE PLATFORMU

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HUKUKİ DESTEK- WhatsApp
1