Lawyers In Exile

Erdoğan Rejiminin Yurtdışındaki İllegal Faaliyetleri

Türkiye’deki Hukuksuz Rejimin Yurtdışındaki Muhaliflere Karşı Suç Faaliyetleri

Türkiye’de son birkaç haftadır Gülen hareketi üyeleri ve muhaliflere karşı onlarca operasyon oldu. Bu operasyonlardan bazıları özellikle avukatlar ve onların mesleki faaliyetlerine yönelik yapıldı. Gülen hareketi ve HDP’ye mensubiyetleri iddia edilerek en az 115 tane avukat gözaltına alındı ve bunlardan şu ana kadar 30 tanesi tutuklandı. Kalan kısmın birçoğu da ev hapsi gibi ağır tedbirler ile şimdilik serbest bırakıldı. Yine onlarca akademisyen, gazeteci, siyasetçi ve başka mesleklerden insanlar gözaltına alındı ve tutuklandı.

Türkiye’de muhalifleri yok etme ve sindirme operasyonları hız kesmeden devam ediyorken, hukuk bilmeyen ve sınır tanımayan Erdoğan rejimi, yurtdışındaki muhaliflere ve Gülen hareketi üyelerine, gözdağı vermeye, onlara suikast girişimlerinde bulunmaya devam ediyor.

Kaçırma ve suikast girişimlerini daha önce Avrupa ve Amerika dışındaki ülkelerde gerçekleştiren hükümet, son zamanlarda Avrupa’nın da birçok ülkesinde suç işliyor.

  • Geçen hafta İsveç’te yaşayan Nordic Monitor Genel Yayın Yönetmeni Abdullah Bozkurt evinin önünde kimliği belirsiz üç kişinin saldırısına uğradı. Aldığı darbeler sonrası yaralanan Bozkurt hastaneye götürülüp tedavi edildikten sonra tahliye edildi.

Birçok önemli habere imza atan Bozkurt uzun süredir Anadolu Ajansı, Oda TV, Aydınlık ve Erdoğan rejimine tabi olan diğeri medyanın hedef gösterdiği bir gazeteciydi.

https://www.nordicmonitor.com/2020/09/turkish-exiled-journalist-attacked-in-stockholm-suburb/

https://www.google.com/amp/s/ahvalnews.com/tr/gazetecilere-saldiri/gazeteci-abdullah-bozkurta-saldiri-haksizliklari-anlatmaya-devam-edecegim%3famp

  • Muhalif Boksör Ünsal Arık da Erdoğan rejiminin hedefinde olan bir kişi. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’nin (DİTİB) Almanya’daki faaliyetlerini eleştirdikten sonra arabasının camına zarf içinde ‘kurşun’ bırakılan Ünsal Arık, bu defa da arabasının lastiklerinin kesildiğini farketti.

Aracını araba servisine götürdükten sonra servis görevlileri, Ünsal Arık’ın aracının lastiklerinin bıçak ile kesildiğini tespit etti. Açık bir şekilde suikast düzenleyemeyenlerin bu şekilde kendisinin canına kast etmek istedikleri anlaşılmaktadır.

https://www.en24news.com/2020/09/ataturkist-boxer-unsal-arik-survived-the-danger-of-death-they-cut-the-tires-of-his-car.html

https://www.google.com/amp/s/www.birgun.net/amp/haber/boksor-unsal-arik-in-arabasinin-lastiklerini-kestiler-aranizdan-gitmeme-az-kaldi-314197

  • Türk Mili İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Avusturya’da bir kişiye, Yeşiller Partisi’nin eski milletvekili ve akademisyen Berivan Aslan’a suikast düzenleme görevi verdiği ortaya çıktı. Feyyaz Ö. isimli kişinin, 15 Eylül günü Avusturya güvenlik güçlerine başvurarak MİT’in kendisini görevlendirdiğini söylemiştir. Viyana Eyaleti Anayasayı Koruma ve Terörle Mücadele Teşkilatı (LVT) görevlilerince ifadesi alınan Feyyaz Ö., 21 Eylül’deki ikinci ifadesinde ise Berivan Aslan dışında başka Avusturyalı politikacıların da listede yer aldığını beyan ettiği açıklanmıştır.

https://www.google.com/amp/s/ahvalnews.com/national-intelligence-organisation/turkish-media-glossing-over-intelligences-assassination-plan%3famp

https://www.gazeteduvar.com.tr/dunya/2020/09/24/berivan-aslan-suikast-planlari-avrupadaki-muhaliflere-gozdagi

  • Yine geçen hafta, Erdoğan zulmünden dolayı artık Almanya’da yaşayan Lawyers In Exile üyesi bir avukat da  suikast girişimine maruz kalmıştır. Bir yolculuk için arabasına binen avukat, yolda aracının tekerleklerinden sesler geldiğini ve bir gariplik olduğunu fark etmiştir. İnip aracını kontrol edince, ön tekerlerin vidalarının gevşetildiği ve neredeyse çıkarılma noktasına getirildiğini görmüştür. Araba servisindeki ustaların da beyanıyla ancak birisinin bu şekilde gevşetebileceğini ve bir surat halinde kişinin ölümüne sebep olacağı ortaya çıkmıştır. Olay polise intikal etmiş ve gerekli soruşturma ve tedbirler yürütülmektedir.

Erdoğan rejiminin yaptıkları bunlarla kalmadığı gibi yurtdışındaki Erdoğan muhaliflerinin can güvenlikleri de tehlikededir. Son 8 yıldır Türkiye’yi yavaş yavaş hukuksuzluk ve kanun tanımazlığa sürükleyen siyasi rejim, her türlü hukuksuzluk ve haksızlığı tereddüt etmeden işleyen bir diktatörlük olmuştur. Yıllardır yaşanan zulüm ve haksızlıkların giderilmesini  sağlayan ve bu hukuksuzluklara dur diyen ne bir iç hukuk ne de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nden olumlu bir karar görülmüştür. İç hukuk tamamen Erdoğan hükümetinin emri altına girmişken, uluslararası mahkeme ve kamuoyunun birçoğu da sessiz  kalmayı tercih etmiştir.

Erdoğan hükümetinin ilk başta Gülen hareketi ve HDP üyelerine yaptığı hukuksuzluk ve zulümlere ses çıkartılmadığı için, Erdoğan bugün Türkiye’deki herkes için bir problem olmuştur. Erdoğan’ın yurtdışında yaptığı suç faaliyetlerine gerekli tepkiler verilip tedbirler alınmazsa Erdoğan yurtdışındaki her muhalif ve devlet için problem olacaktır.

Lawyers in Exile

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HUKUKİ DESTEK- WhatsApp
1